Srpen 2015

Podzim září ve skautském kalendáři :)

31. srpna 2015 v 22:28

Nazdar skauti!

Sejdeme se jako vždy ve středu 2.9.2015 v 16 hodin na první schůzce a musíme řádně uklidit na klubovně :)

E+L

Nový článek

18. srpna 2015 v 20:11

Milí skautíci, rodiče i naši přátelé,

prázdniny budou brzy za námi a s nimi i všechny naše-vaše letní příhody, ať už byly z tábora, pobytu u babičky, nebo z dovolené s rodiči. I já mám krásné vzpomínky na letošní léto. A s jednou takovou bych se chtěla s vámi podělit.
Byla jsem s rodinou a přáteli na dovolené v Chorvatsku. Jak už to tak u moře bývá, lebedíme si na pláži, když tu k nám přišel pán, také krajan a oslovil nás jestli bychom mu nevěnovali chvilku. Představil se nám jako zastupitel z obce Tatobity a že z dlouhé chvíle (asi nebyl opalovací tip) vyhlíží a oslovuje lidi s tím že, loví podpisy pro jejich lípu. A jak mi Studyňáci slyšíme něco o lípě, tak bystříme uši:)
Vysvětlil nám, že v obci mají tisíciletou lípu kterou přihlásili do soutěže o nejkrásnější strom roku 2015. Ukázal nám fotky lípy a vysvětlil, že jsou již ve finálním kole kde z 70 přihlášených stromů jen 12 postoupilo dál. Začala jsem si s ním povídat o skautech i o naší krásné Valouchově lípě a všichni jsme rádi svým podpisem a bydlištěm přispěli hlasy jejich lípě. Za každý hlas obdrží 3 Kč,- které investují do nové stromové aleje. Druhý den mne už pán vyhlížel a pokračovali jsme v rozhovoru o skautech a napadla mne myšlenka dobrého skutku, se kterou následně souhlasila i Lena a to že pošleme NEZÁVAZNOU ŠTAFETU, kde se můžete připojit vy i vaši bližní svým podpisem o hlas Tatobitské lípě.
Můžete zapojit i své kamarády, rodiče, sousedy. Jsem domluvená, že vypsané listiny s podpisem pošlu na obecní úřad do Tatobit paní starostce. Tatobity se nachází v oblasti Českého ráje, kde jsme dříve s paní Šefrovou často bývali v létě na táborech. Mám odsud krásné vzpomínky. Jen se zeptejte rodičů kteří zde také byli ! Také nás pozval do Tatobit a navštívit místní skauty.

Tak co říkáte této výzvě? Jdete do toho? Nebylo by to marné co?

Jestli ano tak se podívejte na soutěž http://stromroku.cz/Letosni-rocnik/tatobitska-lipa.aspx?

Napište svůj názor jestli ANO nebo NE a podle reakcí uvidíme jestli spustit štafetu.)

Vaše Elis + Lena

Společně proti leukemii

17. srpna 2015 v 21:35
Hledači Šíty - Studyňáci, jsou zaregistrováni jako čtvrtá benzina za severomoravský kraj !
- (- cítí se připraveně)

www.facebook.com/protileukemii?pnref=story